Kinga García
- filolog hiszp., uczę hiszpańskiego online od 2016 r.
- mieszkałam w Hiszpanii
- moim mężem jest Meksykanin, dzięki czemu mam kontakt z żywym hiszpańskim na co dzień, zimowe miesiące spędzam w gorącym Meksyku
- pierwsze kroki po hiszpańsku stawiałam w słonecznym Kadyksie mieszkając z hiszpańską rodziną
- jestem współorganizatorką bezpłatnych warsztatów konwersacyjnych w Częstochowie, moją misją jest wspieranie i motywowanie wszystkich tych, którzy (tak jak ja kiedyś) marzą o tym, żeby pewnego dnia mówić płynnie po hiszpańsku,
- podróżuję po krajach latino, do tej pory byłam w Hiszpanii, Meksyku, na Kubie, w Peru, w Kostaryce, na Dominikanie i w Nikaragui
- moim marzeniem jest zobaczenie wszystkich 21 krajów hiszpańskojęzycznych
8 lat
doświadczenia
200+
zadowolonych uczniów
3000+
przeprowadzonych lekcji
Hiszpański i Podróże Latino to Spełnienie Marzeń z Dzieciństwa
Kiedy miałam 14 lat przeczytałam książkę “Gringo wśród dzikich plemion” W. Cejrowskiego. Wtedy zaczęłam marzyć o podróżach do egzotycznych krajów latino. Już jako nastolatka byłam świadoma tego, że umiejętność mówienia po hiszpańsku będzie mi niezbędna, aby dążyć do moich marzeń. Jestem bardzo wdzięczna losowi, że moje życie potoczyło się w takim kierunku, że używam hiszpańskiego codziennie, a znaczna część mojej rodziny i przyjaciół tworzą osoby, dla których język hiszpański jest językiem ojczystym.
"Chcę odwiedzić każdy z 21 krajów, w którym język hiszpański jest językiem ojczystym."
Z hiszpańskojęzycznych krajów latino dotychczas miałam przyjemność delektować się rajskimi plażami Hiszpanii, wspinać się na tajemnicze ruiny piramid w Meksyku, podziwiać spektakularne widoki ze szczytu Machu Picchu w Peru. Tańczyłam salsę i smakowałam mojito na Kubie, odpoczywałam na dzikich plażach Dominikany. Oglądałam aktywne wulkany w Nikaragui i przemierzałam gęste lasy równikowe w Kostaryce.
Moim mężem jest Meksykanin. Hiszpański stanowi część naszej codzienności.
Na stałe mieszkamy w Częstochowie, jednak Meksyk to zdecydowanie nasz drugi dom. Co dwa lata wyjeżdżamy do Querétaro, rodzinnego miasta Cesara, gdzie spędzamy kilka miesięcy, zanurzeni w kulturze i tradycjach tej malowniczej części świata. Hiszpański nie tylko odgrywa kluczową rolę w mojej pracy zawodowej, lecz także stanowi integralną część naszego rodzinnego życia. César skradł moje serce w Barcelonie w 2014 r. On był w trakcie swojej podróży dookoła świata, a ja byłam na wymianie studenckiej w Hiszpanii.
Erasmus, Który Odmienił Moje Życie
Moja przygoda z hiszpańskim zaczęła się w słonecznym Kadyksie na wymianie studenckiej. Mieszkałam tam z hiszpańską rodziną, opiekowałam się ich dziećmi. To doświadczenie odegrało ogromną rolę w moim życiu, ponieważ miałam okazję bardzo głęboko zanurzyć się w kulturze Hiszpanii. W tamtym czasie znałam tylko angielski, i nie byłam filologiem, lecz… inżynierem. Po hiszpańsku…coś tam dukałam. W Kadyksie było bardzo trudno skomunikować się po angielsku, i na uczelni i na ulicy. Zajęcia miałam mieć po angielsku, jednak zaszło jakieś „nieporozumienie” i wszystkie przedmioty miałam jednak po hiszpańsku.
Od Zera Do B2 w 7 Miesięcy
W czasie wymiany studenckiej musiałam bardzo szybko nauczyć się hiszpańskiego, aby zaliczyć wszystkie egzaminy. Pierwszy semestr był dla mnie prawdziwą porażką, ponieważ ze względu na nieznajomość hiszpańskiego oblałam wszystkie egzaminy. Na szczęście bardzo mocno się zmobilizowałam. Moja motywacja do nauki była bardzo wysoka, zaczęłam się uczyć codziennie. Mieszkanie z hiszpańską rodziną, intensywny kurs i codzienny kontakt z native speakerem 1:1 (moim mężem) przyczyniły się do tego, że w 7 miesięcy doszłam od zera do poziomu B2. W drugim semestrze mogłam już komunikować się z nauczycielami, poprawiłam wszystkie egzaminy i zaliczyłam też te bieżące. Dzięki znajomości hiszpańskiego jakość mojego życia w Hiszpanii wskoczyła na totalnie inny poziom.
Upragniona Filologia Hiszpańska
Kiedy byłam na Erasmusie w Hiszpanii studiowałam inżynierię środowiska, jednak rozbudziła się we mnie prawdziwa miłość do hiszpańskiego i zdecydowałam się podjąć drugi kierunek – filologię hiszpańską. Studia ukończyłam na specjalizacji Językoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poznałam tam wspaniałych profesorów, od których miałam zaszczyt się uczyć. Głównym tematem moich zainteresowań było badanie porównawcze różnic w użyciu czasów przeszłych między meksykańską a europejską odmianą hiszpańskiego.
Meksyk To Mój Drugi Dom
Podczas Erasmusa spędziłam kilka dni w Barcelonie. Poznałam tam mojego męża. Poznaliśmy się w hostelu. César pochodzi z centralnego Meksyku, a hiszpański to jego język ojczysty. W tamtym czasie to był szósty miesiąc jego podróży dookoła świata, która finalnie trwała 2 lata. Na stałe mieszkamy w Częstochowie, jednak co dwa lata na Boże Narodzenie lecimy do Meksyku, aby odwiedzić rodzinę mojego męża. Oboje pracujemy online, dlatego kiedy lecimy do Meksyku zostajemy tam na parę miesięcy i przy okazji odwiedzamy inne kraje latino.
Uczę Nie Tylko W Godzinach Praca
Uczenie innych to przede wszystkim budowanie z nimi relacji. Ten schemat jest wpisane w nasze DNA, jako dzieci uczymy się od rodziców, z którymi tworzymy relację. Dokładnie wiem przez jaki proces trzeba przejść, aby od totalnego zera przejść do swobodnego komunikowania się po hiszpańsku, w końcu sama też przez to przechodziłam. Ten proces zwykle jest długi i utrzymanie motywacji jest dość trudne. Dla osob uczacych sie hiszpanskiego w Częstochowie, razem ze wspaniala lektorką, Paulą Majdzik-Funes organizujemy bezpłatne warsztaty z języka hiszpańskiego, na których każdy może porozmawiać lub posłuchać hiszpańskiego w przyjacielskiej, wolnej od krytyki i szkolnej oceny, atmosferze.
"10 zwrotów po hiszpańsku, które musisz znać przed podróżą"
Ogarnij podstawy hiszpańskiego, aby swobodnie wyrażać swoje potrzeby w czasie podróży, być zrozumianym i lepiej potraktowanym przez lokalnych mieszkańców!